U vidhte lekë vajzave përmes “Ami Event”, 2 vite burg për të riun që denoncoi Ermal Mamaqi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:04 10-11-2015 U vidhte lekë vajzave përmes “Ami Event”, 2 vite burg për të riun që denoncoi Ermal Mamaqi

23 vjeçari Tedi Durishti i cili përdorte emrin e “Ami Event” për të mashtruar vajza të reja të cilave u merrte para në emër të këtij biznesi është dënuar me dy vite burg.

I riu shtirej si menaxher i biznesit të drejtuar nga Ami dhe Ermal Mamaqi ddhe u premtonte vajzave se do i angazhonte në agjencinë e modeleve.

Ai kishte mashtruar tre shtetase: A. Hida, M. Hoxha, L. Duka, të cilat për t’u bërë pjesë i kanë paguar një shumë prej 1 milion e 50 mijë lekë të vjetra.

Arrestimi dhe gjykimi i tij erdhi pas denoncimit që i bëri vetë aktori Ermal Mamaqi.

Lexo edhe: Ermal Mamaqi denoncon "menaxherin" e Ami Event, u vidhte lekë vajzave

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamje të rënda,aksident në Shkodër-Lezhë, nuk dihet gjendja por në makinë ndodheshin fëmijë
Tregtarët në protestë: Nuk dorëzohemi para qeverisë, të premten përpara kryeministrisë »
Article Logic
Execution time: 0.012929916381836
array(1) { ["section"]=> string(93) "u-vidhte-leke-vajzave-permes-ami-event-2-vite-burg-per-te-riun-qe-denoncoi-ermal-mamaqi-25073" }