U vra pasi la të fejuarën te prindërit e tij, del FOTO; ky është 27-vjeçari që u qëllua me 10 plumba në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:16 01-12-2020 U vra pasi la të fejuarën te prindërit e tij, del FOTO; ky është 27-vjeçari që u qëllua me 10 plumba në Vlorë Benjamin Bezhani (Bezhanaj)

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në orën 21:00 në aksin rrugor Orikum-Llogara në Dukat-Fushë të Vlorës.

Mësohet se viktima Benjamin Bezhani (Bezhanaj) u qëllua me disa plumba teksa ishte në makinën e tij, pasi kishte çuar të fejuarën tek prindërit.

Policia u njoftua pas një telefonate nga një qytetar që kishte konstatuar makinën e braktisur anës rrugës, dhe më pas një trup të pajetë brenda saj.

Policia ka ngritur postblloqe në pika kyce për të bërë të mundur kapjen e autorit/autorëve.

Nuk dihet se cili ka qenë shkaku i këtij atentati, por bëhet me dije se 27-vjeçari Benjamin Bezhani më herët ka qenë i dënuar në Itali.

128645768_220036832821817_2443411628088285205_n.jpg

Njoftimi i Policisë Vlorë:

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Alo, një makinë anës rrugës, brenda një i pajetë’, Policia tregon telefonatën e qytetarit në Vlorë: 27-vjeçari u qëllua me disa plumba (DETAJE)
Paralajmërimi i Silva Binos: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin për hapat e radhës »
Article Logic
Execution time: 0.012058019638062
array(1) { ["section"]=> string(114) "u-vra-pasi-la-te-fejuaren-te-prinderit-e-tij-del-foto-ky-eshte-27-vjecari-qe-u-qellua-me-10-plumba-ne-vlore-229833" }