U zhduk para 3 vitesh në Itali, ku ka përfunduar shqiptarja e dyshuar si e trafikuar?

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 09-05-2017 U zhduk para 3 vitesh në Itali, ku ka përfunduar shqiptarja e dyshuar si e trafikuar?

Kanë kaluar më shumë se 3 vite që prej zhdukjes së mistershme të  22 vjeçares shqiptare  Sibora Gagani e larguar  nga Italia drejt Spanjës.

Familjarët e Siborës bërë disa herë apel për ndihmë në inistitucione të ndryshme në Itali. Ndërsa së fundi i janë drejtuar emisionit “Chi l’Ha Visto”, duke kërkuar ndihmën e gjithë atyre që mund ta kenë parë, shkuan Newnotizie.it.

E reja  shqiptare jetonte në Itali, por u transferua në Andaluzi me të dashurin e saj. Sipas mamasë së saj, ajo kishte dëshirë të martohej dhe i’a kishte thënë mamasë me telefon, por pas kësaj telefonate u zhduk. Fshiu profilin e saj në FB dhe numri i telefonit nuk ishte më i arritshëm. Nëna e saj ka thënë gjithastu se i dashuri, ka deklaruar se ka bërë një sherr me Siborën dhe nga ai moment nuk e ka parë më.

Në 14 korrik nëna e saj mori një telefonatë nga ana e të dashurit të saj, që i tregoi se kishin bërë një sherr bashkë dhe ajo kishte ikur pa marrë asgjë me vete.

Deri tani nuk është gjetur asnjë gjurmë e 22 vjeçares shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasësi i dyfishtë shqiptar nuk pranon të ekstradohet nga Britania
E rrallë, në Korçë eskravatorët gërmojnë për rrjetin e TAP, por ajo çfarë kanë zbuluar i ka habitur të gjithë »
Article Logic
Execution time: 0.0093748569488525
array(1) { ["section"]=> string(89) "u-zhduk-para-3-vitesh-ne-itali-ku-ka-perfunduar-shqiptarja-e-dyshuar-si-e-trafikuar-78029" }