U21/ Shqipëria barazon me Izraelin në “Qemal Stafa”

Publikuar tek: sport, më 19:11 03-09-2015 U21/ Shqipëria barazon me Izraelin në “Qemal Stafa”

Kombëtarja U-21, ka barazuar sot pasdite në stadiumin "Qemal Stafa", në ndeshjen kundër homologeve të tyre nga Izraeli.

Ndeshja që ka nisur në orën 15.00 nën një temperaturë të lartë ka qenë gati e barazpeshuar në pjesën e parë. Izraelitet, kanë shënuar një gol të pastër në pjesën e parë, me anë të Hugy në minutën e 29 duke e avantazhuar rezultatin në favor të tyre.

Pjesa e dytë me fillimin e saj, ndëshkoi përsëri kuqezinjtë. Në minutën e 49 të ndeshjes, Avdijaj ndëshkohet me karton të kuq dhe Shqipëria mbetet me 10 lojtarë. Megjithate lojtarët kuqezinj, kanë arritur të fitojnë një 11-metërsh dhe të barazojnë me anë të Çekiçit në minutën e 84. Deri në fund të ndeshjes, rezultati mbeti i paprekur 1-1.

Formacioni

Strakosha

Vojvoda

Hoxhallari

Lulaj

Prenga

Qose ('Qose)

Gavazaj

Laçi

Manaj ('29 Avdijaj)

Rashica

Latifi ('62 Çekiçi)

Kartonë të verdhë:

Gino, Lulaj, Hoxhallari

Kartonë të kuq:

Avdijaj

Golat:

Çekiçi '84

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22984910011292
array(1) { ["section"]=> string(54) "u21-shqiperia-barazon-me-izraelin-ne-qemal-stafa-19898" }