Udhëtarët vrapojnë jashtë të tmerruar, çfarë ndodhi dje në Aeroportin e Fankfurtit: ‘I pastrehu’ hedh valixhen dhe bërtet ‘Allahu Akbar’ (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 08:55 17-01-2021 Udhëtarët vrapojnë jashtë të tmerruar, çfarë ndodhi dje në Aeroportin e Fankfurtit: ‘I pastrehu’ hedh valixhen dhe bërtet ‘Allahu Akbar’ (VIDEO) Nga Aeroporti i Frankfurtit

Udhëtarët në Aeroportin e Frankfurtit, janë evakuuar mbrëmjen e djeshme pasi një person i dyshuar i pastrehë, braktisi një valixhe në terminal dhe tha disa herë “Allahu Akbar”.

Terminali 1 i aeroportit iu nënshtrua një "evakuimi masiv" pasi i dyshuari braktisi valixhen në qendrën e kontrollit të pasaportave dhe filloi të bërtiste. Në video, shihet momenti kur ai bërtet dhe policët i drejtojnë armët.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se bashkë me të, ëhstë arrestuar dhe një person tjetër, ndërsa në kërkim është një i dyshuar i tretë. Mijëra udhëtarë të Aeroportit të Frankfurtit janë filmuar teksa vrapojnë jashtë të tmerruar.

Stacioni i trenit në aeroport u mbyll dhe të gjitha fluturimet u ndaluan. Pas disa orësh dhe kontrolleve masive, terminali është rihapur. Valixhja që u braktis nga i dyshuari, sipas policisë nuk ka pasur asnjë “objekt të dëmshëm”.

Video:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jep dorëheqje sekretari amerikan i Shëndetësisë Alex Azar
Shqetësime për protesta të armatosura në SHBA, në prag të inaugurimit të presidentit Joe Biden »
Article Logic
Execution time: 0.013032913208008
array(1) { ["section"]=> string(143) "udhetaret-vrapojne-jashte-te-tmerruar-cfare-ndodhi-dje-ne-aeroportin-e-fankfurtit-i-pastrehu-hedh-valixhen-dhe-bertet-allahu-akbar-video-235298" }