Udhëtonte me derë hapur, drejtori i DPSHTRR-së denoncon furgonin me pasagjerë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 00:04 24-08-2019 Udhëtonte me derë hapur, drejtori i DPSHTRR-së denoncon furgonin me pasagjerë (VIDEO) Furgoni i denoncuar nga drejtori i DPSHTRR-së, Blendi Gonxhja

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka bërë me dije se tashmë me anë të sinjalizimit të shkeljeve të automjeteve të transportit rrugor në ëebin zyrtar të DPSHTRR, www.dpshtrr.gov.al, qytetarët mund të denononcojnë çdo shkelje.

Gonxhja theksoi se Task-Forca e Transportit Rrugor pas sinjalizimeve te webi zyrtar, funksionon menjëherë në terren duke konstatuar shkeljet për çdo denoncim. Ai ka bërë edhe një denoncim të një rasti të një furgoni pasagjerësh i cili udhëtonte me derën hapur. Pas denoncimit, task-forca akt-konstatoi gjobë për Komision. 

Postimi i plotë:

Nëse nuk ke klima, shko rregulloje!

Nuk je në Luna Park por në transport pasagjerësh! Ku shkon me derë hapur?

Task-Forca e Transportit Rrugor pas sinjalizimit te webi i Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor www.dpshtrr.gov.al, ndaloi mjetin dhe akt-konstatoi me masë gjobë për Komision. Njoftimi i shkoi edhe Drejtorisë së Licensave në DPSHTRR për vlerësimin e kushteve të komoditetit si detyrim ligjor për aktivitetin në Linjë Ndërqytetëse!

ReagoDenoncoAnomali DPSHTRR TaskForca TransportitRrugor.

westrici.jpg

task.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070140361785889
array(1) { ["section"]=> string(89) "udhetonte-me-dere-hapur-drejtori-i-dpshtrr-se-denoncon-furgonin-me-pasagjere-video-176154" }