Udhëtonte me dokumenta false, arrestohet 23-vjeçari shqiptar në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 07:52 22-01-2019 Udhëtonte me dokumenta false, arrestohet 23-vjeçari shqiptar në Itali

Policia italiane ka arrestuar një 23-vjeçar shqiptar.

 

Mediat italiane bëjn me dije se i riu u vu në pranga, ndërsa po udhëtonte në trenin Euronight, i cili kishte si destinacion Parisin, Francë.

Shqiptari, identiteti i cilit ende nuk dihet kishte me vete, dokumente të rreme.

Pas kontrolleve të policisë, rezultoi se 23-vjeçari ishte dëbuar nga Italia dhe nuk mund të hynte në këtë shtet për 10 vitet e ardhshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit, sot reshje shiu dhe bore në këto zona
Kandidimi i Veliajt për herë të dytë, Spiropali: Me Ramën s'ka asnjë konflikt »
Article Logic
Execution time: 0.013582944869995
array(1) { ["section"]=> string(75) "udhetonte-me-dokumenta-false-arrestohet-23-vjecari-shqiptar-ne-itali-149786" }