UEFA cakton gjyqtarin e ndeshjes Rumani-Shqipëri

Publikuar tek: sport, më 12:54 17-06-2016 UEFA cakton gjyqtarin e ndeshjes Rumani-Shqipëri

Çeku Pavel Královec është përzgjedhur nga UEFA si gjyqtari kryesor i ndeshjes së 19 qershorit Rumani-Shqipëri.

Královec ka drejtuar gjithashtu ndeshje në Kupën e Botës së 2010 dhe 2014.

Ndihmës të tij në ndeshjen e Kombëtares Shqiptare do të jenë çekët Tomáš Mokrusch, Petr Ardeleanu dhe Michal Paták, sllovaku Roman Slyško, ndërsa gjqytar i katërt është përzgjedhur Tasos Sidiropoulos nga Greqia.

Kjo ndeshje ka një rëndësi të veçantë për të dyja Kombëtaret pasi përcakton fatin e tyre në kualifikimin ose jo në fazën tjetër të Kampionatit Europian. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032222032546997
array(1) { ["section"]=> string(54) "uefa-cakton-gjyqtarin-e-ndeshjes-rumani-shqiperi-43815" }