UEFA, Champions dhe Europa League, ja përballjet e çerek finales

Publikuar tek: sport, më 12:24 20-03-2015 UEFA, Champions dhe Europa League, ja përballjet e çerek finales

Është hedhur sot shorti për përballjet e çerek finales të UEFA “Champions League”, ajo që bie në sy është sërish përplasja midis ekipeve madrilene, Atletico Madrid - Real Madrid.

Përballjet për fazën e çerek finales janë:

Paris (FRA) - Barcelona (ESP)

Atlético (ESP) - Real Madrid (ESP)

Porto (POR) - Bayern (GER)

Juventus (ITA) - Monaco (FRA)

Hidhet shorti i çerek finaleve edhe për Europa League. Wolfsburg - Napoli është e vetmja përballje e këtij kompeticioni që kundërshtarët nuk janë ndeshur asnjëherë më parë.

Ja përballjet:

Sevilla (ESP) - Zenit (RUS)

Dnipro (UKR) - Club Brugge (BEL)

Dynamo Kiev (UKR) - Fiorentina (ITA)

Wolfsburg (GER) - Napoli (ITA)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04030704498291
array(1) { ["section"]=> string(56) "uefa-champions-league-ja-perballjet-e-cerek-finales-6449" }