UEFA fundos Skënderbeun, DËNIM kapital për klubin korçar

Publikuar tek: sport, më 16:08 29-03-2018 UEFA fundos Skënderbeun, DËNIM kapital për klubin korçar

UEFA nuk është treguar aspak tolerante ndaj vendimit të dhënë për klubin korçar Skënderbeu.

Ashtu siç edhe kishte kërkuar nga Komisioni i Disiplinës, Skënderbeu është dënuar me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane si dhe me një gjobë të majme prej 1 milion euro.

Vendimi drastik është marrë në datën 21 mars të këtij viti, mëson Newsbomb.al.

Skënderbeu ka një kohë prej 60 ditësh për të apeluar vendimin si dhe 90 ditë për të paguar gjobën. Klubi korçar është dënur për trukim të një sërë ndeshjesh.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02217698097229
array(1) { ["section"]=> string(62) "uefa-fundos-skenderbeun-denim-kapital-per-klubin-korcar-114969" }