UEFA gjobit me 50 mijë euro FSHF-në

Publikuar tek: sport, më 14:28 30-05-2015 UEFA gjobit me 50 mijë euro FSHF-në

Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit me 50 mijë euro për ndeshjen Shqipëri-Armeni.Shkak për këtë gjobë janë parrullat raciste të tifozëve shqiptarë dhe hedhja e fishekzjarreve në fushë.

Pas këtij vendimi, Federata Shqiptare e Futbollit ju ka bërë thirrje tifozëve kuqezi, që të mos kryejnë të tilla gjeste, që dëmtojnë imazhin e Shqipërisë dhe financat e Federatës.

Në një komunikatë për shtyp, FSHF ka theksuar se ato shuma të mëdha gjobash mund të shfrytëzohen shumë mirë në infrastrukturën sportive, zhvillimin e futbollit dhe në rritjen e cilësisë sportive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blatter: Unë fal, por nuk harroj
Zëdhënësja e FSHF-së, Jona Dervishi: Futbollistët flirtojnë me mua »
Article Logic
Execution time: 0.0087399482727051
array(1) { ["section"]=> string(41) "uefa-gjobit-me-50-mije-euro-fshf-ne-12290" }