Uefa merr vendimin dhe dënon Kroacinë

Publikuar tek: sport, më 16:59 20-06-2016 Uefa merr vendimin dhe dënon Kroacinë

UEFA ka marrë vendimin e dënimit të federatës kroate të futbollit, pas incidentit me tifozët në minutën e 89' të ndeshjes.

Federata kroate është dënuar me gjobë prej 100 mijë euro dhe dëbim nga pajisja me bileta për një numër të madh tifozësh. Uefa tha se tifozët kroatë treguan racizëm, dhunë dhe hodhën fishekzjarre në fushë gjatë ndeshjes me Çekinë që u mbyll në barazim 2-2.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15153098106384
array(1) { ["section"]=> string(43) "uefa-merr-vendimin-dhe-denon-kroacine-44096" }