UEFA ndryshon vendin e Shqipërisë në tabelë, i njeh 3-pikët e ndeshjes me Serbinë

Publikuar tek: sport, më 13:06 11-07-2015 UEFA ndryshon vendin e Shqipërisë në tabelë, i njeh 3-pikët e ndeshjes me Serbinë Kombetarja shqiptare

UEFA më në fund e ka ndryshuar renditjen e Shqipërisë në tabelën e grupit për kualifikimin në Euro2016. 

Kështu, sot në mëngjes, Shqipëria e pa veten në vendin e dytë në grup pas Portugalisë, me 10 pikë, dhe përpara Danimarkës që gjithashtu ka 10 pikë por që kombëtarja shqiptare ka golavarazh më të mirë.

Ndërkohë që sipas tabelës Shqipëria ka edhe një ndeshje më pak. UEFA-s i janë dashur plot 24 orë për të ndryshuar renditjen e Shqipërisë në tabelën e klasifikimit.

uefa1

Përballja e radhës është me Danimarkën, dhe shqiptarët e ëndërrojnë shumë fitoren për tu nisur drejt Francës vitin e ardhshëm.

Dje Gjykata e Arbitrazhit sportive ne Lozane i dha tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen me Serbinë luajtur në Beograd në 14 tetor të vitit të kaluar. Ndërkohë që vetë UEFA kishte vendosur tia jepte Serbisë këto pikë. Tashmë vendimi është përfundimtar, ndërkohë që shancet e Serbisë për Euro2016 shuhen plotësisht. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0099430084228516
array(1) { ["section"]=> string(86) "uefa-ndryshon-vendin-e-shqiperise-ne-tabele-i-njeh-3-piket-e-ndeshjes-me-serbine-15900" }