UEFA: Partizani me mbrojtjen e dytë më të mirë në Europë

Publikuar tek: sport, më 18:34 06-02-2015 UEFA: Partizani me mbrojtjen e dytë më të mirë në Europë

Sipas faqes zyrtare të UEFA, ekipi shqiptar i Partizanit, zë vendin e dytë për nga mbrojtja më e mirë në Europë.

Ekipi kryeqytetas renditet i 2-ti pasi në 20 ndeshje ka pësuar vetëm 8 gola, ndërsa vendin e parë e mban ekipi hungarez Videoton ku në 17 ndeshje ka pësuar 6 gola.

Partizani ka lënë mbrapa ekipe shumë të rëndësishme të europës si Juventus, Bayern i Mynihut dhe Benfika e cila renditet në vendin e 6-të.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02849006652832
array(1) { ["section"]=> string(60) "uefa-partizani-me-mbrojtjen-e-dyte-me-te-mire-ne-europe-2580" }