UEFA plas 'BOMBËN', 10 vite përjashtim për SKËNDERBEUN

Publikuar tek: sport, më 14:48 15-02-2018 UEFA plas 'BOMBËN', 10 vite përjashtim për SKËNDERBEUN

Ishte përfolur prej ditësh, por sot ka ardhur dënimi nga UEFA për një klub shqiptar.

Bëhet fjalë për Skënderbeun që është përjashtuar nga Kupat e Europës për 10 vitet e ardhshme. Shkak janë bërë ndeshjet e dyshuara si të trukuara. Ky vendim është marrë në datën 7 shkurt të këtij viti.

Ky lajm është një "bombë" jo vetëm për klubin e Skënderbeut dhe tifozët korçarë, por edhe për futbollin shqiptar.

Tashmë pritet të mësohet se cili do të jetë qëndrimi zyrtar i klubit bardhekuq. Arritjet për kualifikimin në fazën e grupeve të Europa League, tashmë zbehen nga ky dënim i paralajmëruar prej ditësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019055128097534
array(1) { ["section"]=> string(58) "uefa-plas-bomben-10-vite-perjashtim-per-skenderbeun-110353" }