UEFA: Urime Shqipërisë! Shihemi në Francë

Publikuar tek: bota, më 19:55 11-10-2015 UEFA: Urime Shqipërisë! Shihemi në Francë

Edhe Uefa-Euro ka uruar me anë të një postimi kombëtaren shqiptare të futbollit.

Në faqen e saj zyrtare, Uefa shkruan: “Shqipëria kualifikohet! Shihemi në Francë. Urime kombëtares shqiptare”. Shqipëria shkroi sot historinë duke u kualifikuar për herë të parë në Kampionatin Europian pas fitores 3-0 kundër Armenisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mediat franceze jehonë kualifikimit të Shqipërisë, ja çfarë shkruajnë
Pezullimi i Blatter dhe Platini, nuk justifikuan transfertën 2 milion dollarë »
Article Logic
Execution time: 0.013615131378174
array(1) { ["section"]=> string(45) "uefa-urime-shqiperise-shihemi-ne-france-22898" }