UEFA zgjedh njeriun e ndeshjes dhe...nuk është Sadiku

Publikuar tek: sport, më 22:09 19-06-2016 UEFA zgjedh njeriun e ndeshjes dhe...nuk është Sadiku

Në dy takime të luajtura me kuqezinjtë ka dhënë maksimumin në fushë.

Është vetëm 22-vjeç, ndërsa bën ndërhyrje vendimtare dhe pa shkaktuar faull në çdo moment. Kështu, Arlind Ajeti ka fituar tashmë zemrën jo vetëm të tifozëve kuqezi, por edhe UEFA e vlerëson.

Në fund të takimit me Rumaninë, ku Shqipëria triumfoi 1-0 me gol të Armando Sadikut, Arlind Ajeti është shpallur “Njeriu i ndeshjes”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071728229522705
array(1) { ["section"]=> string(57) "uefa-zgjedh-njeriun-e-ndeshjes-dhe-nuk-eshte-sadiku-44019" }