UFC tani do transmetohet në Shqipëri dhe Kosovë

Publikuar tek: sport, më 23:46 03-02-2017 UFC tani do transmetohet në Shqipëri dhe Kosovë

Një surprizë për të gjithë adhuruesit e arteve marciale. Digitalb dhe Supersport bëjnë kanë shtuar në paketën sportive disiplinën më spektakolare të arteve marciale, UFC.

Duke nisur që prej datës 11 Shkurt, kjo disiplinë do të transmetohet për herë të parë në Shqipëri e Kosovë, nëpërmjet Supersport!

Ultimate Fighting Championship është një misksim i arteve marciale, më e njohura në kategorinë e këtij sporti dhe më e promovuara në rang planetar. Me mbi 300 eevente gjatë gjithë vitit, UFC tashmë është kthyer në një femomen botëror. Kjo disiplinë e ka nisur rrugëtimin që në vitin 1993 dhe parashikon duelet një për një me një sasi të kufizuar rregullash ku miksohen dueli trup më trup mes boksit, jiu-jitsu, sambos, Wrestling, Muay Thai, karateka dhe judo. (SS)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026934146881104
array(1) { ["section"]=> string(53) "ufc-tani-do-transmetohet-ne-shqiperi-dhe-kosove-67678" }