Uiski më i mirë në botë? Nuk është skocez

Publikuar tek: bota, më 20:44 23-03-2015 Uiski më i mirë në botë? Nuk është skocez

Kur mendojmë për uiski, mendja na shkon te Skocia, por një malt i vetëm nga Tailanda është shpallur si uiski më i mirë në botë.

Ndoshta është koha që skocezët të shqetësohen. Së pari sepse një uiski nga Japonia, u shpall pija më e mirë në “Whisky  Bible 2015”, dhe tani një uiski nga Taivani ka marrë çmimin Botëror të “Whisky Awards”.

Kavalan Solist Vinho, e cila është prodhuar nga një fabrikë pijesh alkoolike në ishullin Yilan, u zgjodh nga gjyqtarët si uiski më i mirë në botë. Pija mbahet në fuçi druri lisi amerikan, të cilat më parë kanë mbajtur verë duke i dhënë një shije vanilje dhe tepër të veçantë uiskit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010344982147217
array(1) { ["section"]=> string(45) "uiski-me-i-mire-ne-bote-nuk-eshte-skocez-6757" }