Ujk apo ari? Kafsha misterioze që po çmend internetin (Foto)

Publikuar tek: bota, më 22:33 17-12-2017 Ujk apo ari? Kafsha misterioze që po çmend internetin (Foto)

Një kafshë e mistershme u gjet disa kohë më parë në Rusi, dhe fotot u përhapën masivisht në internet pas konfuzionit të krijuar lidhur me ngjashmërinë që ka si me ariun dhe ujkun.

Hibridi ujk/ari u shpëtua nga një organizatë për kafshët pasi u gjet i pashpresë pranë rajonit Chelyabinsk në Rusi.

Nëse e shikon në pjesën e kokës kafsha ngjan së tepërmi me një këlysh ariu, por nëse e sheh teksa qëndron në katër këmbë, i ngjan më tepër ujkut.

Megjithatë eskpertët thonë se nuk është asnjë nag të dyja. Krijesa është qen. Në fakt qeni është miksuar posaçërisht për të ngjarë si ari.

Pronarët e tij të mëparshëm e ndoqën nga shtëpia për shkak se “ishte shumë agresiv”.

sg3ry3e4h4h.jpg

dgerh44hgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet e vrarë diplomatja e huaj
SHBA, ndërpritet energjia elektrike, mijëra pasagjerë të bllokuar në aeroport »
Article Logic
Execution time: 0.011345863342285
array(1) { ["section"]=> string(64) "ujk-apo-ari-kafsha-misterioze-qe-po-cmend-internetin-foto-103444" }