Ukraina nuk e pranon Kosovën “në shtëpi”, ndeshjet do luhen në terren neutral

Publikuar tek: sport, më 12:59 05-09-2016 Ukraina nuk e pranon Kosovën “në shtëpi”, ndeshjet do luhen në terren neutral

Federata Ukrainase e Futbollit është duke shikuar mundësitë për të zhvilluar ndeshjen me Kosovën në kuadër të eleminatoreve të Kampionatit Botëror, në një terren neutral. Ukraina nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur dhe situata në lindje të vendit dhe ankesimi i Krimesë nga Rusia, e detyrojnë Kievin për të parë mundësi të tjera për këtë përballje.

Mediet ukrainase shkruajnë se Bullgaria dhe Turqia janë dy opsionet e mundshme që po konsiderohet nga Federata e këtij shteti.

Ndeshja do të luhet më 9 tetor, ndërsa ajo e kthimit pritet të luhet në Shqipëri, në “Loro Boriçi”, pasi asnjë nga stadiumet e Kosovës nuk i plotëson kushtet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026698112487793
array(1) { ["section"]=> string(80) "ukraina-nuk-e-pranon-kosoven-ne-shtepi-ndeshjet-do-luhen-ne-terren-neutral-51948" }