Ukrainë/ Shpërthimi në minierë, 32 viktima 14 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 11:44 04-03-2015 Ukrainë/ Shpërthimi në minierë, 32 viktima 14 të plagosur

Shpërthimi i një miniere në Donjeck të Ukrainës ka shkaktuar 32 viktima dhe 14 të plagosur. Shpërthimi ndodhi në minjerën e Zasyadko dhe u konfirmua nga vetë kryetari i Parlamentit Ukrainas, Volodymur Hroysman.

Autoritetet vendase bëjnë me dije se shpërthimi nuk ka ardhur si pasojë e ndonjë sulmi me armë por pas shpërthimit të metanit në minierë, ku janë bllokuar rreth 73 persona.

Kjo pjesë lindore e Ukrainës ka qenë shpesh objekt sulmesh pas fillimit të një konflikti mes separatistëve prorusë mbështetur nga Rusia dhe forcave qeveritare të ukrainës .

Si rrjedhojë e këtij konflikti numërohen rreth 6 mijë viktima.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012675046920776
array(1) { ["section"]=> string(60) "ukraine-shperthimi-ne-miniere-32-viktima-14-te-plagosur-4929" }