Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga covid-19 në Francë, por rritet numri i rasteve të reja të infektuara (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 19:47 10-04-2020 Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga covid-19 në Francë, por rritet numri i rasteve të reja të infektuara (SHIFRAT)

Numri i viktimave nga koronavirusi në Franë ka rënë me gati 400 raste më pakë në 24 orët e fundit, krahasuar me shifrat e djeshme.

Sipas të dhënave të poblikuara në ËorldoMeter, në 24 orët e fundit në Francë kanë humbur jetën nga koronavirusi 987 persona, në krahasim me 1341 persona që humbën jetën një ditë më parë.

Ndërkohë, përsa i përket rasteve të reja ato kanë qenë më të larta në 24 orët e fundit, ndryshe nga nurmi i të vdekurve. 7, 120 raste të reja të infektuara janë regjistuar në 24 orët e fundit në Francë, nga 4, 799 raste të reja të regjistruara dej.

Në gjithë botën janë 1, 674, 890 persona të infektuar me koronavirusi, 101, 474 të vdekur dhe 371, 858 të shëruar.

Screenshot_1_copy.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0064918994903564
array(1) { ["section"]=> string(118) "ulet-ndjeshem-numri-i-viktimave-nga-covid-19-ne-france-por-rritet-numri-i-rasteve-te-reja-te-infektuara-shifrat-202148" }