Ulet në gjunjë në skenën e Veronës, turisti spanjoll habit të ftuarit përpara operës Carmen

Publikuar tek: bota, më 15:54 18-08-2016 Ulet në gjunjë në skenën e Veronës, turisti spanjoll habit të ftuarit përpara operës Carmen Dje ne Verona, perpara fillimit te operas Carmen erdhi nje propozim per martese

Një spektakël i vërtetë në Arenën e Veronës, ku, vetëm pak minuta përpara fillimit të operës “Carmen”, një turist spanjoll, Sergio Garcia, është ulur në gjunjë përpara të fejuarës Irene Lopez, duke i kërkuar dorën dhe ofruar unazën. 

Në 100 vjet të historisë së festivalit lirik, asnjë propozim martese nuk është bërë në skenë. Cifti mbërriti nga Barcelona. Për të realizuar premtimin e martesës, i dashuruari kishte kontaktuar nëpërmjet email zyrën e marketingut të Arenës dhe duke rënë dakord me përgjegjësin, arriti të ngjitet në skenë me të fejuarën e tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel: Terrorizmin nuk e sollën refugjatët
I mbuluar nga pluhuri dhe gjaku, por asnjë pikë loti në fytyrën e tij, kjo foto po trondit botën »
Article Logic
Execution time: 0.01133394241333
array(1) { ["section"]=> string(96) "ulet-ne-gjunje-ne-skenen-e-verones-turisti-spanjoll-habit-te-ftuarit-perpara-operes-carmen-50139" }