Ulet në shkallët e KLD-së, Kudret Kapo: Do rri këtu ditë e natë

Publikuar tek: aktualitet, më 06:38 18-06-2015 Ulet në shkallët e KLD-së, Kudret Kapo: Do rri këtu ditë e natë Kudret Kapo

Një protestë jo e zakonshme, sepse ka për personazh vetëm një burrë dhe realizohet në shkallët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Një ish-inspektor i inspektoriatit të këtij institucioni ka kërkuar kthimin në detyrë, sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila sipas tij i jep të drejtë të rikthehet në punën e tij. Kudret Kopo ka protestuar duke qëndruar te shkallët duke thënë: “Unë vendosa të stacionohem këtu derisa të më japin zgjidhje. Me mjete ligjore e kam kërkuar, unë nuk vajta të godas njeri. Do t’u kërkoj edhe dëm moral sipas ligjit, pasi më kanë poshtëruar, më kanë denigruar’’, ka thënë Kopo për ‘’Panoramën’’.

Kurse KLD-ja ka reaguar duke u shperhur se Kopo nuk është paraqitur në detyrë pas dhënies së vendimit gjyqësor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kanabisi në Lazarat/ Përgjimet çuan në gjyq Gate Mahmutaj, të birin dhe 14 të tjerë
Procedime për vjedhje, dhunë, ndërtim pa leje dhe shkelje të rregullave të qarkullimit »
Article Logic
Execution time: 0.011685848236084
array(1) { ["section"]=> string(67) "ulet-ne-shkallet-e-kld-se-kudret-kapo-do-rri-ketu-dite-e-nate-13881" }