Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 288 raste të reja

Publikuar tek: rajon, më 15:10 26-01-2021 Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 288 raste të reja

Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Bëhet me dije se janë testuar 1.842 persona, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 288 raste.

Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (90 vjeç), Malishevë 1 rast (78 vjeç), Pejë 1 rast (88 vjeç), Prishtinë 1 rast (71 vjeç) dhe Prizren 1 rast (82 vjeç).

Deri më tani në Kosovë 1.471 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa nurmi i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 58.687.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hëngri ëmbëlsira në shkolle, 9-vjeçarja dërgohet me urgjencë në spital, në gjendje të rëndë për jetën
Merret vendimi për Albin Kurtin, a do t'i lejohet kandidimi në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë »
Article Logic
Execution time: 0.014219999313354
array(1) { ["section"]=> string(91) "ulet-numri-i-viktimave-nga-covid-19-ne-kosove-ne-24-ore-raportohen-288-raste-te-reja-236470" }