‘Ulja e numrit të viktimave nga Covid-19’, Paloka: Edi Rama kërcënon Prokurorinë që të mos hetohet

Publikuar tek: politike, më 22:18 23-11-2020 ‘Ulja e numrit të viktimave nga Covid-19’, Paloka: Edi Rama kërcënon Prokurorinë që të mos hetohet Edi Paloka

Akuzat e kryedemokratit Lulzim Basha për fshehje të numrit të viktimave, ngjallën reagime të shumta nga ana e qeverisë dhe nga një grup mjekësh që i hodhën poshtë ato.

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka thënë në RTV Ora se Kryeministri Edi Rama po kërcënon Prokurorinë që të mos zhvillohen hetime në lidhje me këtë ngjarje.

“Nuk është rasti i parë që Rama kërcënon drejtësinë, gjykatat. Ky është kërcënim i hapur.  Padia është publike dhe në raste të tilla Prokuroria vepron vetë. I është bërë thirrje Prokurorisë të hetojë dhe mjafton që të verifikohen dokumetat e Morgut në spital. Është kaq e thjeshtë, të marrë dëshmitarë, të pyesë. Rama e di se çfarë rezultatesh do të kishte nëse një Prokurori serioze dhe e pavarur do të shkonte të hetonte, prandaj e bën atë kërcënim.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mori gjobë në ditëlindjen e Bes Kallakut, reagon për herë të parë Meta: Unë kam qenë i ftuar, nuk di që të jenë mbyllur restorantet
Shqipëria ende pa Gjykatë Kushtetuese, Ilir Meta sulmon Ëngjëll Agaçin: Ai kontrollon Reformën në Drejtësi, pas 25 prillit do të japin llogari »
Article Logic
Execution time: 0.010605096817017
array(1) { ["section"]=> string(101) "ulja-e-numrit-te-viktimave-nga-covid-19-paloka-edi-rama-kercenon-prokurorine-qe-te-mos-hetohet-228876" }