Ulje temperaturash dhe reshje shiu në këto zona, zbuloni si pritet të jetë moti sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:24 12-07-2019 Ulje temperaturash dhe reshje shiu në këto zona, zbuloni si pritet të jetë moti sot

Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Sipas asaj që raporton IGJEUM gjatë pasdites së nesërme në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe).

Kjo mundësi është shumë më e ulët sesa dje.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 17 / 28 °C

në vendet malore: 13 / 24 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.

auto_m21562880577.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026633024215698
array(1) { ["section"]=> string(89) "ulje-temperaturash-dhe-reshje-shiu-ne-keto-zona-zbuloni-si-pritet-te-jete-moti-sot-171936" }