Ultimatumi i Kujtim Gjuzit: Të shtunën gardhin e parlamentit do ta heq vetë, nuk ka luajtur mendsh Berisha, Basha e Monika që të më...

Publikuar tek: politike, më 23:24 23-05-2019 Ultimatumi i Kujtim Gjuzit: Të shtunën gardhin e parlamentit do ta heq vetë, nuk ka luajtur mendsh Berisha, Basha e Monika që të më...

Kreu i Partisë Konservatore Kujtim Gjuzi shpehet se të shtunën kur është thirrur protesta e opozitës Parlamenti nuk do të rrethohet me gardh, ama nëse bëhet ai do shkojë ta heqë vetë.

Nuk ka luajtur mendsh Basha, Berisha e Kryemadhi që të djegin Parlamentin tha Gjuzi i ftuar në emisionin '360 Gradë', ndërsa shtoi se nëse ata hedhin molotov më mirë tja hedhin atij sesa godinës së Parlamentit.

'Unë i kam thënë vetë ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, katolikut. Ti nuk mund të hedhësh lëndë helmuese luftarake opozitës që është para teje dhe ti nuk mund ta rrethosh parlamentin me gardh. Dhe të shtunën parlamenti do të jetë pa gardh dhe do të shkoj ti heq vetë sepse nuk ka luajtur mendsh as Lulzim Basha, as Sali Berisha dhe as Monika Kryemadhi të djegin parlamentin. Nëse ju i provokoni disa herë.... Unë jam atje. Nëse do hedhin molotov më mirë të ma hedhin mua sesa parlamentit', tha Kujtim Gjuzi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029108047485352
array(1) { ["section"]=> string(135) "ultimatumi-i-kujtim-gjuzit-te-shtunen-gardhin-e-parlamentit-do-ta-heq-vete-nuk-ka-luajtur-mendsh-berisha-basha-e-monika-qe-te-me-165486" }