Ultimatumi ndaj ministrisë: Keni dy ditë kohë përndryshe… djegim makinat

Publikuar tek: aktualitet, më 15:19 06-06-2017 Ultimatumi ndaj ministrisë: Keni dy ditë kohë përndryshe… djegim makinat

Situata kaotike e shkaktuar në transportin interurban është bërë shkak që Shoqata e Transportit Ndërqytetës të protestojë sot përpara Ministrisë së Transporteve dhe Infrastrukturës.

Protestuesit kanë shpalosur një sërë kërkesash dhe kanë kërcënuar edhe me bllokimin e rrugës para ministrisë si dhe me djegien e automjeteve të tyre përpara këtij institucioni nëse nuk do të plotësohen kërkesat që ata kanë.

Përfaqësuesit e shoqatës kanë deklaruar se linja të autobusave të cilat janë u hoqën 3 vjet më parë si të padobishme janë duke u rikthyer sërish dhe më problematike kanë cilësuar linjën Tiranë –Elbasan. Shoqata i ka lënë dy ditë kohë ministrit Sokol Dervishaj për të dialoguar për linjat interurbane në vend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KQZ zbardh vendimin, këto janë të gjitha shkeljet e televizoneve gjatë fushatës zgjedhore
Mbesa e Sali Berishës thyen “rregullat”, çfarë bën në mes të rrugës me cigare dhe pizhama »
Article Logic
Execution time: 0.010934114456177
array(1) { ["section"]=> string(76) "ultimatumi-ndaj-ministrise-keni-dy-dite-kohe-perndryshe-djegim-makinat-81449" }