“Unaza e Vogël”, IKMT prish ish godinën e INSIG

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 01-06-2016 “Unaza e Vogël”, IKMT prish ish godinën e INSIG

Prej disa muajsh kanë nisur punimet për ndërtimin e Unazës së Vogël në Tiranë.

Sakaq, në kuadër të këtij projekti pritet që sot Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së territorit të shembë ish godinën e INSIG. Inspektorët bëjnë me dije se nuk ka patur asnjë kundërshti nga pronarët e objektit që disa ditë më parë humbën gjyqin me Bashkinë e Tiranës.

Projekt synon pajisjen me korsi të dedikuara për biçikletat, autobusët, si dhe me hapësira të bollshme për këmbësorët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033025979995728
array(1) { ["section"]=> string(50) "unaza-e-vogel-ikmt-prish-ish-godinen-e-insig-42088" }