“Unë jam inteligjent”, Tump akuza të ashpra mediave amerikane: Shtrembëroni realitetin

Publikuar tek: bota, më 17:55 26-10-2017 “Unë jam inteligjent”, Tump akuza të ashpra mediave amerikane: Shtrembëroni realitetin

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump që në ardhjen e tij në krye të Shtëpisë së Bardhë ka pasur herë pas herë përplasje me mediat.

Së fundmi gjatë një takimi me gazetarët në Shtëpinë e Bardhë presidenti ka lëshuar akuza të ashpra ndaj tyre. Sipas Trump mediat nuk pasqyrojnë të vërtetën duke shtrembëruar kështu realietin.

“Mediat tentojnë të tregojnë pasqyrën për Donald Trump, ndryshe nga realiteti”, deklaroi Trump.

Më tej ai shtoi se në shumicën e rasteve mediat e keqinterpretojnë figurën e tij.

“Unë kam shkuar në një nga shkollat ‘Ivy League’. Isha student i mirë dhe i suksesshëm. Unë jam person shumë inteligjent”, përfundoi Trump.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamje shokuese, gruaja tërheq zvarrë fëmijën përgjatë trotuarit (VIDEO)
Përdhunoi një 4-vjeçare, i riu varet në mes të qytetit (PAMJET) »
Article Logic
Execution time: 0.0099849700927734
array(1) { ["section"]=> string(88) "une-jam-inteligjent-tump-akuza-te-ashpra-mediave-amerikane-shtremberoni-realitetin-97329" }