‘Unë ju bëra një dhuratë speciale për t’ju ndihmuar të merrni një vendim’, i dërgoi zarfin me helm Donald Trump-it, zbulohet nga FBI 53-vjeçarja (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 11:30 23-09-2020 ‘Unë ju bëra një dhuratë speciale për t’ju ndihmuar të merrni një vendim’, i dërgoi zarfin me helm Donald Trump-it, zbulohet nga FBI 53-vjeçarja (FOTO) Pascal Ferrier

53 vjeçarja Pascal Ferrier është gruaja e cila akuzohet për dërgimin e një zarfi me helm në Shtëpinë e Bardhë, në adresim të Presidentit të SHBA-së, Donald Trump.

 

“Unë ju bëra një dhuratë speciale për t’ju ndihmuar të merrni një vendim. Kjo dhuratë gjendet në këtë letër”, shkruante programuesja kompjuterike në letrën drejtuar Trump.

“Nëse nuk do të japë efekt për ju, unë do të gjej një recetë më të mirë me një helm tjetër, ose mund të përdor armën time kur të jem në gjendje të vij “, shkruhej në letër.

Nga  FBI u zbulua se gjashtë letra të tjera të ngjashme mesa duket janë  dërguar në Teksas në shtator me vula nga Kanadaja, ku edhe vetë e akuzuara është nga po ky vend.

Mbi Ferrier rendon akuza “kërcënim ndaj presidentit amerikan”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013381004333496
array(1) { ["section"]=> string(152) "une-ju-bera-nje-dhurate-speciale-per-t-ju-ndihmuar-te-merrni-nje-vendim-i-dergoi-zarfin-me-helm-donald-trump-it-zbulohet-nga-fbi-53-vjecarja-foto-221340" }