“Unicef Italia” jep alarmin: 4.000 fëmijë të bllokuar në Alepo, rrezikojnë të vdesin

Publikuar tek: bota, më 08:28 23-12-2016 “Unicef Italia” jep alarmin: 4.000 fëmijë të bllokuar në Alepo, rrezikojnë të vdesin

“Unicef Italia” jep alarmin teksa publikon statistikat se rreth 4.000 fëmijë kanë mbetur të bllokuar në pjesën lindore të Alepos dhe rrezikojnë të vdesin.

“Jam në atë që mbetet nga qyteti, shumë janë jetim dhe pa familje, kanë nevojë për ndihmë të menjëhershme ose rrezikojnë të vdesin”, deklaron Andrea Iacomini, zëdhënës i “Unicef Italia”.

“Ndërkohë që evakuimi vazhdon, informacione të pakonfirmuara flasin për fëmijë dhe civilë të vdekur në disa autobusë për shkak të mbingarkimit”, ka shtuar ai, përcjell Atsh.

“Një fakt i tmerrshëm. Duhet të jemi vigjilentë që raste të tilla, nëse konfirmohen, të mos ripërsëriten. Do të ishin paradoksal dhe jonjerëzor”, theksoi zëdhënësi i Unicef Italia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03390097618103
array(1) { ["section"]=> string(86) "unicef-italia-jep-alarmin-4-000-femije-te-bllokuar-ne-alepo-rrezikojne-te-vdesin-63497" }