Uragani Dorian, 2.500 persona rezultojnë të zhdukur në Bahamas

Publikuar tek: bota, më 06:05 12-09-2019 Uragani Dorian,  2.500 persona rezultojnë të zhdukur në Bahamas

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshiu këta ishuj javën e kaluar.

 

“Deri më tani, janë rreth 2,500 persona të regjistruar nga Qeveria e Bahamasit”, tha zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare për Menaxhimin e Emergjencave, Carl Smith.

Sakaq, të dhënat zyrtare sugjerojnë se numri i të vdekurve do të jetë shumë më i madh se 50, pasi numri i personave të zhdukur do të përditësohet sërish.

Mijëra persona tashmë kanë nevojë për ndihmë.Dorian ka përfshirë Ishujt Abako me erërat më të forta që janë regjistruar ndonjëherë.

Pjesët më të shkatërruara si pasojë e uraganit janë Abakos dhe Grand Bahama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas shkarkimit të Bolton, Trump: Pesë kandidatë të shkëlqyer për këshilltar të Sigurisë Kombëtare
»
Article Logic
Execution time: 0.010367155075073
array(1) { ["section"]=> string(68) "uragani-dorian-2-500-persona-rezultojne-te-zhdukur-ne-bahamas-178146" }