Uragani Dorian, Forcat e emergjencës evakuojnë mijëra persona nga Bahamas 

Publikuar tek: bota, më 20:35 07-09-2019 Uragani Dorian, Forcat e emergjencës evakuojnë mijëra persona nga Bahamas  Uragani Dorian

Qindra të mbijetuar janë evakuuar sot nga Bahamas për shkak të uraganit Dorian, ndërkohë që edhe mijëra të tjerë priten të evakuohen ende nga ishujt e shkatërruar.

Uragani Dorian raportohet se ka shkaktuar dëme të shumta si dhe krizë humanitare. Numri zyrtar i viktimave  deri tani ka shkuar në 43 persona, por sipas mediave lokale pritet të rritet ende.

Qendra Kombëtare e Uraganeve e Shteteve të Bashkuara ka raportuar se stuhia po lëviz drejt bregdetit të Atlantikut në SHBA, me erëra deri në 184 kilometra në orë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089280605316162
array(1) { ["section"]=> string(79) "uragani-dorian-forcat-e-emergjences-evakuojne-mijera-persona-nga-bahamas-177665" }