Uragani Harvey i afrohet Teksasit, situata alarmante (Fotogaleri)

Publikuar tek: bota, më 20:58 25-08-2017 Uragani Harvey i afrohet Teksasit, situata alarmante (Fotogaleri)

Shteti i Teksasit po përgatitet për një prej uraganëve më të fuqishëm që godet Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej vitit 2005.

Alarmi është dhënë në të gjithë vedin teksa Harvey, aktualisht uragan i kategorisë 2 me erëra që arrijnë në 177 kilometra në orë, pritet të godasë Teksasin.

Rreziku më i madh pritet në 24 orët e ardhshme teksa bregu i Teksasit do preket nga syri i uraganit. Ndërsa ekspertët parashikojnë përmbytje të mëdha, shkatërrim të ndërtesave, shkëputje të energjisë elektrike dhe bllokim të transportit.

Dhjetëra mijëra njerëz janë evakuuar tashmë ndërsa shumë të tjerë kanë barikaduar shtëpitë e tyre teksa kanë shtuar rezervat e ushqimit dhe ujit të pijshëm. /Newsbomb.al

sdgfwergtw345gtr4g4h.jpg

g3egre45hj5h5gh.jpg

asdf4g4h4hj.jpg

sdgehyh5h4545.jpg

dgfw3g3e5gr45h.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01341986656189
array(1) { ["section"]=> string(68) "uragani-harvey-i-afrohet-teksasit-situata-alarmante-fotogaleri-90206" }