Uragani i rrezikshëm drejt Floridas, guvernatori thirrje qytetarëve: Përgatituni...

Publikuar tek: bota, më 21:36 01-09-2016 Uragani i rrezikshëm drejt Floridas, guvernatori thirrje qytetarëve: Përgatituni...

Stuhia Hermine është shndërruar zyrtarisht në uragan vetëm pak orë pasi pritet të mbërrijë në Florida të SHBA-ve.

Sipas meteorologëve uragani pritet të forcohet edhe më shumë në orët e ardhshme, ndërsa guvernatori Rick Scott ka dalë një një konferencë të veçantë për të njoftuar rreth rreziqeve që pritet të vijnë në orët e ardhshme.

Scott tha se disa nga problemet me të cilat mund të përballet vendi janë ndërprerjet e energjisë elektrike, bllokim të rrugëve, përmbytje dhe dëme nga erërat e forta.

Ai ka paralajmëruar qytetarët të tregohen të kujdesshëm pasi mund t’u rrezikohet seriozisht jeta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022716045379639
array(1) { ["section"]=> string(84) "uragani-i-rrezikshem-drejt-floridas-guvernatori-thirrje-qytetareve-pergatituni-51608" }