Uragani i tmerrshëm në Bahamas, shënohet viktima e parë, humb jetën një 8-vjeçar (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:54 02-09-2019 Uragani i tmerrshëm në Bahamas, shënohet viktima e parë, humb jetën një 8-vjeçar (VIDEO)

Një djalë tetë vjeçar vdiq si pasojë e Uraganit Dorian, duke shkaktuar kështu viktimën e parë të katastrofës natyrore.

Viktima është konfirmuar nga banorët e ishullit për mediat. Uragani goditi dje ishujt Bahamas, me erëra mbi 270 kilometra në orë. Ky uragan konsiderohet si një ndër më të rrezikshmit në SHBA, ndërsa pritet të mbërrijë në Florida.

Mediat ndërkohëmbetare shkuajnë se ka shumë pak informacion që vijnë nga ishujt Abaco, të cilat janë goditur nga Uragani Dorian dje, i cili shkaktoi ndërprerje të energjisë në tërë ishullin, duke bërë që linjat e komunikimit të dalin jashtë funksionit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013652086257935
array(1) { ["section"]=> string(91) "uragani-i-tmerrshem-ne-bahamas-shenohet-viktima-e-pare-humb-jeten-nje-8-vjecar-video-177014" }