Uragani Irma: Erëra me shpejtësi 300 km/orë, nisin evakuuimet në Florida

Publikuar tek: bota, më 21:37 05-09-2017 Uragani Irma: Erëra me shpejtësi 300 km/orë, nisin evakuuimet në Florida

Autoritetet në Florida kanë dhënë alarmin për evakuuime masive teksa uragani Irma ka arritur kategorinë më të lartë, pesë, dhe po i afrohet brigjeve të SHBA-së.

Nga specialistët ky uragan është cilësuar si me “përmasa historike” dhe “potencial katastrofik”.

Kryebashkiaku i Majemit, Carlos Gimenez, ka urdhëruar evakuuime të menjëhershme duke theksuar se “duhet të veprojmë menjëherë dhe shpejt, përpara se të jetë vonë”.

Puerto Rico, Ishujt Virxhin, Republika Dominikane, Haiti dhe Kuba pritet të përballen me uraganin katastrofik përpara se të mbërrijë në brigjet e Floridas.

erty45uu5jdfty5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëni kujdes! Shkon të zgjasë qerpikët para ditëlindjes, kjo që i ndodh është e tmerrshme
Foshnjat që shpëtuan nga uragani Harvey kthehen në shtëpi pas furtunës (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011849880218506
array(1) { ["section"]=> string(76) "uragani-irma-erera-me-shpejtesi-300-km-ore-nisin-evakuuimet-ne-florida-91282" }