Uragani “Irma” në Atlantik, rritet bilanci i viktimave

Publikuar tek: bota, më 06:23 08-09-2017 Uragani “Irma” në Atlantik, rritet bilanci i viktimave

Numri i viktimave nga uragani më i fuqishëm i regjistruar ndonjëherë në Atlantik, duke marrë jetën e 11 personave.

Uragani ka kaluar përmes ishujve Karaibe dhe shumë shpejtë pritet të arrijë edhe në shtetin e Floridas të SHBA-ve, raportojnë mediat amerikane.

Me erëra të forta rreth 290 kilometra në orë, uragani Irma ishte në madhësi të territorit të Francës, duke shkatërruar gjithcka i del përpara.

Miliona njerëz po përgatiten, disa duke u paketuar në makinat e tyre, e të tjerët duke rezervuar fluturime jashtë shtetit, shkruan rel.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë “të jenë vigjilent dhe të kujdeshëm”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm kibernetik: Dalin sheshit të dhënat sensitive të 143 milion personave
Tërmeti 8 ballë “shkund” Meksikën, bilanc tragjik: Shkon në 27 numri i viktimave »
Article Logic
Execution time: 0.011126041412354
array(1) { ["section"]=> string(57) "uragani-irma-ne-atlantik-rritet-bilanci-i-viktimave-91558" }