Uragani “Irma” në kulmin e saj, pamje shokuese të pasojave që la pas

Publikuar tek: bota, më 09:14 11-09-2017 Uragani “Irma” në kulmin e saj, pamje shokuese të pasojave që la pas

Uragani “Irma” është cilësuar si stuhi e kategorisë së katërt dhe siç pritej, shkatërrimet dhe dëmet që ka sjellë janë të përmasave të mëdha.


Gati i gjithë shteti është në alarm, e të paktën 36 milionë njerëz rrezikohen era e fortë e erës, reshjet e dendura dhe rritja e nivelit të detit.


Mbi 3.6 milionë njerëz janë urdhëruar të evakuohen, me paralajmërimet se rritja e madhe e nivelit të detit do të rrezikojë jetën e kujtdo në rrugën që do të ndjekë stuhia.

 

 

21462736_1913751322196268_2608963614299617483_n.jpg

21370932_1913751385529595_336515935319538927_n.jpg

21463214_1913751432196257_87347757846247815_n.jpg

20727927_1913751542196246_4214836539498131916_n.jpg

21430620_1913751592196241_3707335414044639246_n.jpg

 

Prayers for all the people of Florida ??????❤️

A post shared by Fadil Berisha Photography (@fadilberisha) on

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011806011199951
array(1) { ["section"]=> string(71) "uragani-irma-ne-kulmin-e-saj-pamje-shokuese-te-pasojave-qe-la-pas-91881" }