Uragani Irma shkatërron selinë e qeverisë, ja skenat e tmerrshme pas goditjes së Karaibeve

Publikuar tek: bota, më 17:52 06-09-2017 Uragani Irma shkatërron selinë e qeverisë, ja skenat e tmerrshme pas goditjes së Karaibeve

Uragani Irma ka hequr çatitë dhe ka rrëzuar të gjithë energjinë elektrike në ishujt francezë të Shën Martinit dhe Shën Bartolemisë në Karaibe.

Franca ka kërkuar avionë dhe është dërguar në ushqime urgjente dhe racionet e ujit

Autoriteti rajonal për Guadeloupe dhe ishujt fqinjë tha se stacioni i zjarrit në Saint Barthelemy është nën metra në ujë dhe asnjë automjet shpëtimi nuk mund të lëvizë.

Ai tha se selia e qeverisë në Shën Martin është shkatërruar pjesërisht dhe ishulli është në një ndërprerje të plotë.

Ministri francez për territoret jashtë shtetit Annick Girardin u shpreh i frikësuar për një numër të caktuar të bashkatdhetarëve, të cilët fatkeqësisht nuk donin të dëgjonin masat mbrojtëse dhe të shkonin në vende më të sigurta. 'Po përgatitemi për më të keqen'.

124121421.jpg2341234124_copy.jpg232323.jpg111111111111.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013728857040405
array(1) { ["section"]=> string(95) "uragani-irma-shkaterron-seline-e-qeverise-ja-skenat-e-tmerrshme-pas-goditjes-se-karaibeve-91374" }