Uragani “Irma”, Trump: Më i fortë seç pritej

Publikuar tek: bota, më 12:28 13-09-2017 Uragani “Irma”, Trump: Më i fortë seç pritej

Uragani “Irma”, ishte më i fortë seç prites ka deklaruar kreu i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump.

Miliona njerëz ende nuk e kanë marrë vetën nga uragani shkatërrues. Tre çereku i banesave të banorëve janë pothuajse të shkatërruara, 180 mijë njerëz janë strehuar në kampet që janë ngritur për të pastrehët.

“Shkatërrimi që la uragani “Irma” ishte shumë më i madh të paktën në vende të caktuara”, është shprehur Trump.

Ndërkohë, pasi preku Floridën uragani shkatërrues është nisur drejt Georgias. 

lead_960.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011999845504761
array(1) { ["section"]=> string(46) "uragani-irma-trump-me-i-forte-sec-pritej-92195" }