Uragani Irma zbarkon në Karaibe, fshin çdo gjë që i del përpara (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:01 06-09-2017 Uragani Irma zbarkon në Karaibe, fshin çdo gjë që i del përpara (Video)

Ishujt karaibe janë duke u përballur me një nga katastrofat natyrore më të mëdha gjatë dekadave të fundit, teksa erërat e uraganit Irma arrijnë 300 kilometra në orë.

Nga fotografitë dhe videot e publikuara në rrjetet sociale duken përmbytjet e mëdha të shkaktuara nga rreshjet e shumta dhe shkatërrimi i ndërtesave nga era e fortë.

Momentalisht nuk raportohet për viktima. Uragani Irma, që ka arritur kategorinë më të lartë, atë pesë, pritet të mbërrijë në Florida të SHBA-ve, ku tashmë kanë nisur evakuuimet masive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjike, 5 gazetarë humbin jetën në një aksident automobilistik
Shpërthim i fuqishëm në Diell, pritet kaos në komunikim »
Article Logic
Execution time: 0.009084939956665
array(1) { ["section"]=> string(74) "uragani-irma-zbarkon-ne-karaibe-fshin-cdo-gje-qe-i-del-perpara-video-91367" }