Uragani “Maria” arrin kategorinë 5, shkatërron Republikën Domenikane

Publikuar tek: bota, më 10:18 19-09-2017 Uragani “Maria” arrin kategorinë 5, shkatërron Republikën Domenikane

Uragani “Maria” ka arritur kategorinë 5.

Me një shpejtësi ere prej 260km në orë uragani ka fillur në Ishujt Karaibe dhe Republikën Domenikane, raporton BBC, transmeton newsbomb.al

Mësohet se uragani “Maria” ka bërë dëme të mëdha në shtetin e Dominikës  dhe në Karaibe.

Kryeministri i vendit Roosvelt Skerrit përmes një njoftimi në Facebook ka thënë se “Kemi humbur gjithçka që mund t’a blejë paraja, jemi në mëshirën e plotë të stuhisë”.

Ndërkohë aeroporti dhe portet e republikës Domenikiane janë mbyllur.

Uragani “Maria” po ecën me të njëjtën fuqi siç eci “Irma” pak dityë më parë.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012454986572266
array(1) { ["section"]=> string(71) "uragani-maria-arrin-kategorine-5-shkaterron-republiken-domenikane-92878" }