Uragani “Maria” bën namin në Puerto Riko, shikoni rrugën që ka ndjekur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:07 20-09-2017 Uragani “Maria” bën namin në Puerto Riko, shikoni rrugën që ka ndjekur (VIDEO)

Uragani Maria hoqi dorë nga Porto Riko, pasi ka shkaktuar ​​përmbytje të rënda.

Shiu ekstrem dhe erërat e rënda shkatërruan pemë dhe grumbulluan  mbeturina të shpërndara në rrugë e lagje të Puerto Rikos pasi uragani Maria të mërkurën ishte stuhi e kategorisë 4. Është quajtur stuhia më e fortë që ka goditur Puerto Rikon në më shumë se 80 vjet.

Duke lënë të paktën nëntë njerëz të vdekur në prag të Karaibeve, uragani Maria shpërtheu në mëngjes, në breg të qytetit bregdetar juglindor të Yabucoa si një stuhi e kategorisë 4 me erëra 250 km / h.

LIVE BLOG: Ndjekja e rrugës së Uragani Maria

Pritet që të ndëshkojë ishullin prej 3.4 milion njerëz me erëra kërcënuese me jetë për 12 deri në 24 orë.

Irma në Porto Riko më 6 shtator, nuk shkaktoi vdekje ose dëmtime të përhapura në ishull, por la më shumë se 1 milion njerëz pa energji elektrike.

Uragani priret të vërtiten në veri ose në jug të ishullit. Stuhia e fundit e Kategorisë 4 për të hedhur në breg në Porto Riko ishte në vitin 1932, dhe më i forti që ndonjëherë goditi ishullin ishte San Felipe në vitin 1928 me erëra 250 km / h.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Horror në Francë, dy shqiptarë masakrohen me thikë në mes të rrugës
E dogji të gjallë se u bë xheloze gabimisht për burrin dhe 31 vjeçaren, por shpresa nuk shuhet për të renë »
Article Logic
Execution time: 0.013289213180542
array(1) { ["section"]=> string(79) "uragani-maria-ben-namin-ne-puerto-riko-shikoni-rrugen-qe-ka-ndjekur-video-93073" }