Uragani “Maria” lë Amerikën i drejtohet Britanisë

Publikuar tek: bota, më 10:20 27-09-2017 Uragani “Maria” lë Amerikën i drejtohet Britanisë

Meteorologët kanë zbuluar se uragani i fuqishëm që goditi Amerikën është drejtuar nga oqeani Atlantik.  Parashikohet se Uragani “Maria”  ka nisur udhëtimin për në Britani.

Më tej meteorologët thonë se “Maria” mund të sjellë shira të dendur dhe të rrëmbyeshëm në fund të kësaj jave.  140 km në orë parashikohet të jetë fuqia e erës në Skoci, 105 km/h në Anglinë veriore dhe 65 km në orë në Anglinë qëndrore dhe atë jugore, shkruan DalilyMail, raporton newsbomb.al.

Megjithatë, “Maria” nuk do të ketë të njëjtën efekt shkatërrues që pati në ishujt Karaibe dhe Florida, pasi stuhia është duke u dobësuar. 

44BF82D300000578-4922480-Pictured_are_the_gale_force_winds_which_are_set_to_hit_the-a-28_1506457885360.jpg

44BE2DC500000578-4922480-image-a-13_1506451342147.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokuese! Lind foshnja “alien”, babai zemërthyer: Perëndia na e dha dhe ajo na e mori
Armët kimike në Siri, Putin: SHBA nuk mbajti premtimin »
Article Logic
Execution time: 0.019992828369141
array(1) { ["section"]=> string(53) "uragani-maria-le-ameriken-i-drejtohet-britanise-93836" }