Urat e Stambollit dhe kulla në Ankara 'vishen' me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 21:35 17-02-2020 Urat e Stambollit dhe kulla në Ankara 'vishen' me ngjyrat e flamurit të Kosovës Ura në Stamboll

Për hir të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, kulla e Atakules në Ankara të Turqisë është ndriçuar me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

Kjo është bërë e ditur nga ambasada e Kosovës në Turqi.

ura1.jpg

“Me rastin e 12-të vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, simboli i kryeqytetit të #Ankara-së #Atakule, u ndriçua sot me ngjyrat e flamurit të #Kosovës. Faleminderit Atakule”,  thuhet në njoftimin e ambasadës.

statusi.jpg

Gjithashtu, dhe ura Fatih Sulltan Mehmet si dhe ura e re Yavuz Sulltan Selim, janë 'veshur' sot në mbrëmje me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

kulla.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 12 vjetori i pavarësisë, Kurti urim special për Kosovën: Koha të marrim vendime, t’u bëjmë ballë vështirësive  (MESAZHI I PLOTË)
»
Article Logic
Execution time: 0.018523931503296
array(1) { ["section"]=> string(84) "urat-e-stambollit-dhe-kulla-ne-ankara-vishen-me-ngjyrat-e-flamurit-te-kosoves-195553" }