Urdhri i Bashës: Të nisë procesi zgjedhor brenda partisë

Publikuar tek: barometri, më 07:31 12-05-2018 Urdhri i Bashës: Të nisë procesi zgjedhor brenda partisë

Vetëm pak ditë pas miratimit të statutit të ri të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka urdhëruar sot nisjen e procesit zgjedhor brenda partisë.

Sipas urdhrit të shpërndarë sot do të nisë zgjedhja e në strukturat e degës në nivel seksioni dhe grup seksioni sipas statutit të ri.

Grupe pune do të ngrihen në në nivel qarku dhe degësh për të nisur procesin e zgjedhjeve për kryetare grup seksioni dhe seksionesh. Ndërsa afati i përfundimit është 45 ditë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023288011550903
array(1) { ["section"]=> string(62) "urdhri-i-bashes-te-nise-procesi-zgjedhor-brenda-partise-120450" }